Shipmates - Reality/Doc (TV)

Filters
Sort by:
Eric Araya

Eric Araya

Associate Producer
Roger Arguello

Roger Arguello

Sound Mixer
William Arnold

William Arnold

Production Assistant
Gary Azzinaro

Gary Azzinaro

Director of Photography
Don Baret

Don Baret

Director
Donald Baret

Donald Baret

Supervising Producer
Don Baret Baret

Don Baret Baret

Director
Rich Benkovic

Rich Benkovic

Editor
Robin Berk

Robin Berk

Associate Producer
Wendy Berner

Wendy Berner

Associate Producer
Jorge Bouza

Jorge Bouza

Sound Supervisor
Neil Bowman

Neil Bowman

Associate Producer
Nicole Brown

Nicole Brown

Production Coordinator
Leslie Brown

Leslie Brown

Associate Producer
Cynthia Bruck

Cynthia Bruck

Field Producer
Robert Buchalter

Robert Buchalter

Producer
Sue Butler

Sue Butler

Tape Coordinator
Damon Crawford

Damon Crawford

Associate Producer
Sean Crawford

Sean Crawford

Associate Producer
Diane Dates

Diane Dates

Post Producer
Jim Dauphinee

Jim Dauphinee

Senior Producer
Mario Dolan

Mario Dolan

Senior Editor
Emmanuel Donio

Emmanuel Donio

Associate Producer
Kendra Ellis

Kendra Ellis

Participant Coordinator
Jeremy Fader

Jeremy Fader

Producer
edgar garcia

edgar garcia

Camera Operator
Jennifer Gebhardt

Jennifer Gebhardt

Associate Producer
David Geores

David Geores

Director of Photography
Barak Goldman

Barak Goldman

Segment Producer
Lissa Grossman

Lissa Grossman

Production Assistant
Pamela Hadden

Pamela Hadden

Producer
Brandon Hammer

Brandon Hammer

Production Assistant
Michael Hart

Michael Hart

Field Producer
Kathy Hondros

Kathy Hondros

Post Production Coordinator
Larry Israel

Larry Israel

Supervising Producer
Cindy Jacobsen

Cindy Jacobsen

Stage Manager
Edd Kalehoff

Edd Kalehoff

Music
Cara Karp

Cara Karp

Associate Producer
Cara Karp

Cara Karp

Production Secretary
Seth Karten

Seth Karten

Editor
Corrie Kaufman

Corrie Kaufman

Associate Producer
Jeanne Kelly

Jeanne Kelly

Field Producer
Mark Kessler

Mark Kessler

Associate Producer
Bob Kirsh

Bob Kirsh

Senior Segment Producer/ Writer
Erik Klein

Erik Klein

Editor
Garry Krey

Garry Krey

Editor
Denise Lang

Denise Lang

Producer
Tiffany Lang Rosengrant

Tiffany Lang Rosengrant

Associate Producer
Tom Langan

Tom Langan

Production Assistant
Sonia Lawrence

Sonia Lawrence

Stage Manager
Elyse Lawson

Elyse Lawson

Associate Producer
Paul Levin

Paul Levin

Associate Producer
Jennifer Lipman

Jennifer Lipman

Associate Producer
Julian Locke

Julian Locke

Producer
Belinda Lopez

Belinda Lopez

Production Assistant
Darnell Manning

Darnell Manning

Production Assistant
Melissa Mckee

Melissa Mckee

Segment Producer
jay mcloughlin

jay mcloughlin

Camera Operator
Juan Carlos Merlo

Juan Carlos Merlo

Sound Mixer
Matthew Miller

Matthew Miller

Editor
Fran Mires

Fran Mires

Field Producer
Danielle Montavano

Danielle Montavano

Casting Director
Danielle Montavano

Danielle Montavano

Senior Participant Coordinator
Brent Montgomery

Brent Montgomery

Associate Producer
David Nash

David Nash

Development Assistant
Rob Niebling

Rob Niebling

Associate Producer
Ray Noia

Ray Noia

Production Manager
Dennis O'brien

Dennis O'brien

Senior Producer
Dennis O'brien

Dennis O'brien

Producer
Tim Parker

Tim Parker

Editor
Marlene Phillips

Marlene Phillips

Associate Director
Gloria Polanco

Gloria Polanco

Associate Producer
Chris Rantamaki

Chris Rantamaki

Producer
Chris Rantamaki

Chris Rantamaki

Post Producer
Jackie Raphael

Jackie Raphael

Producer
Manny Rashid

Manny Rashid

Producer
Neil Regan

Neil Regan

Associate Producer
Neil Regan

Neil Regan

Producer
Gary Robinson

Gary Robinson

Preditor
Adam Rogers

Adam Rogers

Production Manager
Gabe Roth

Gabe Roth

Associate Producer
Gabriel Roth

Gabriel Roth

Associate Producer
Julia Salleres

Julia Salleres

Assistant Editor
Sara Scala (Kliston)

Sara Scala (Kliston)

Casting Associate Producer
Elizabeth Schechter

Elizabeth Schechter

Consulting Producer
Gary Scheige

Gary Scheige

Editor
Barney Schmidt

Barney Schmidt

Assistant Editor
Molly Sebastian

Molly Sebastian

Producer
Julia Sonder

Julia Sonder

Senior Participant Coordinator
Aram Song

Aram Song

Graphics
Mike Stafford

Mike Stafford

Producer
Sandra Stevens

Sandra Stevens

Stage Manager
Frank Suarez

Frank Suarez

Graphics
Philip Tangel

Philip Tangel

Editor
Amy Tessler

Amy Tessler

Field Producer
John Tomlin

John Tomlin

Executive Producer
Pamela Tomlin

Pamela Tomlin

Producer
Michael Torgesen

Michael Torgesen

Field Producer
Lauren Ulanoff

Lauren Ulanoff

Field Producer
Kanika Utley

Kanika Utley

Field Producer
Judy Vallejo

Judy Vallejo

Production Assistant
Tami Vernekoff

Tami Vernekoff

Story Producer
Chris Wan

Chris Wan

Associate Producer
Christopher Wan

Christopher Wan

Associate Producer
Mark Waxman

Mark Waxman

Consulting Producer
Wendy Woll

Wendy Woll

Field Producer
Lori York

Lori York

Producer
Bob Young

Bob Young

Executive Producer
Tamar Zohar

Tamar Zohar

Line Producer