Dragons' Den - Reality/Doc (TV)

Filters
Sort by:
Bessy Adut

Bessy Adut

Assistant Production Coordinator
Asli Akbay

Asli Akbay

Production Staff
David Allen

David Allen

Floor Manager
Stuart Almond

Stuart Almond

Production Staff
Sharon Anniss

Sharon Anniss

Makeup Artist
Ashley Armstrong

Ashley Armstrong

Dubbing Mixer
Jane Ashford

Jane Ashford

Production Manager
Shanna Baynard

Shanna Baynard

Production Coordinator
Dominic Bird

Dominic Bird

Series Producer
Dominic Bird

Dominic Bird

Executive Producer
Steve Bowerman

Steve Bowerman

Sound Mixer
Gina Breslin

Gina Breslin

Production Coordinator
Phil Broom

Phil Broom

Camera Operator
Matt Brown

Matt Brown

Colorist
Keith Bullock

Keith Bullock

Gaffer
Helen Bullough

Helen Bullough

Executive Editor
Helen Bullough

Helen Bullough

Executive Producer
Nik Callan

Nik Callan

Production Designer
Hannah Cameron

Hannah Cameron

Production Staff
Hannah Cameron

Hannah Cameron

Researcher
Ian Carre

Ian Carre

Series Producer
Kieran Carruthers

Kieran Carruthers

Researcher
Zoe Case

Zoe Case

Researcher
Tony Chitty

Tony Chitty

Electrician
Riley Clark

Riley Clark

Wardrobe
James Clarke

James Clarke

Camera Operator
Darren Coates

Darren Coates

Researcher
Alan Conley

Alan Conley

Floor Manager
Lorna Copeland

Lorna Copeland

Production Assistant
Neil Cornwall

Neil Cornwall

Production Staff
Ros Coward

Ros Coward

Producer
Gemma Crawley

Gemma Crawley

Researcher
Gemma Crawley

Gemma Crawley

Production Staff
Deborah Creaven

Deborah Creaven

Production Manager
Louise Crouch

Louise Crouch

Production Staff
Stuart Davidson

Stuart Davidson

Editor
Roger Dempster

Roger Dempster

Floor Manager
Claire Edmondson

Claire Edmondson

Makeup Artist
Stuart Ellis

Stuart Ellis

Researcher
James Evans

James Evans

Researcher
Charlotte Fauk

Charlotte Fauk

Researcher
Sue Fletcher

Sue Fletcher

Production Manager
Emma Forrester

Emma Forrester

Production Staff
Rebecca Gale

Rebecca Gale

Production Coordinator
Dominic Gallaghen

Dominic Gallaghen

Production Staff
Rebecca Gayle

Rebecca Gayle

Production Coordinator
Castle Gibson

Castle Gibson

Props
Jamie Gramston

Jamie Gramston

Camera Operator
Tony Greenwood

Tony Greenwood

Dubbing Mixer
Andy Greenwood

Andy Greenwood

Camera Operator
Aizick Grimman

Aizick Grimman

Camera Operator
Paul Gunn

Paul Gunn

Sound
David Hamilton

David Hamilton

Electrician
Mark Harrison

Mark Harrison

Floor Manager
Bill Harron

Bill Harron

Lighting Director
Cirian Henderson

Cirian Henderson

Researcher
Fiona Henderson

Fiona Henderson

Researcher
John Hesling

John Hesling

Series Producer
Steffan Hill

Steffan Hill

Sound Mixer
Catherine Hoole

Catherine Hoole

Production Coordinator
Mike Horn

Mike Horn

Sound Supervisor
Graham Hoyland

Graham Hoyland

Associate Producer
David Hughes

David Hughes

Production Staff
Shirley Hunt Benson

Shirley Hunt Benson

Producer
William Hutchinson

William Hutchinson

Camera Operator
Emily Jackson

Emily Jackson

Runner
Hannah James

Hannah James

Associate Producer
Rachael Jenkins

Rachael Jenkins

Researcher
Sheree Jewell

Sheree Jewell

Makeup Artist
David Jones

David Jones

Camera Operator
Toby Jones

Toby Jones

Editor
Christine Kelley

Christine Kelley

Editor
Billy Kimberley

Billy Kimberley

Wardrobe
Stan Kingsbury

Stan Kingsbury

Floor Manager
Bruce Knight

Bruce Knight

Electrician
Simon Koelmeyer

Simon Koelmeyer

Sound
Iain Lawrence

Iain Lawrence

Production Staff
Clare Leavey

Clare Leavey

Team Assistant
Sam Lewens

Sam Lewens

Series Producer
Katrin Lewis

Katrin Lewis

Production Coordinator
Paul Lilley

Paul Lilley

Camera Operator
Guy Linton

Guy Linton

Camera Operator
Guy Littlemore

Guy Littlemore

Camera Operator
Paul Mackay

Paul Mackay

Series Director
Pat Mackeemen

Pat Mackeemen

Camera Operator
Ben Marriott

Ben Marriott

Production Staff
Michael Matheson

Michael Matheson

Floor Manager
Dan McGowan

Dan McGowan

Production Staff
Tim Mills

Tim Mills

Sound
Paul Morgan

Paul Morgan

Assistant Floor Manager
David Mortimer

David Mortimer

Creative Head
Andrea Nesbitt

Andrea Nesbitt

Talent Wrangler
Vicky Newman

Vicky Newman

Hair Stylist
Jonathan Newton

Jonathan Newton

Editor
Phil Nockles

Phil Nockles

Sound Mixer
Sean Nolan

Sean Nolan

Director of Photography
Maria Norman

Maria Norman

Production Manager
Stuart Nuttall

Stuart Nuttall

Wardrobe
Martha Nyman

Martha Nyman

Development Researcher
Rob Partis

Rob Partis

Camera Operator
Caty Phelps

Caty Phelps

Production Staff
Matt Pitts-Tucker

Matt Pitts-Tucker

Researcher
Janine Pixton

Janine Pixton

Researcher
Matt Powell

Matt Powell

Sound Mixer
Gareth Price

Gareth Price

Graphic Designer
Tom Pridham

Tom Pridham

Camera Operator
Robert Reeves

Robert Reeves

Online Editor
Robert Reeves

Robert Reeves

Graphics
Stephen Richardson

Stephen Richardson

Sound Supervisor
Stephen Richardson

Stephen Richardson

Sound
Isabel Ross

Isabel Ross

Office Production Assistant
David Runciman

David Runciman

Sound Mixer
Cat Saint

Cat Saint

Production Staff
Fraser Satherley

Fraser Satherley

Sound Mixer
Lyndon Saunders

Lyndon Saunders

Researcher
Rowena Scott

Rowena Scott

Production Staff
Harbinder Singh

Harbinder Singh

Jib Operator
Ian Smith

Ian Smith

Camera Operator
Martyn Smith

Martyn Smith

Editor
Julann Smyth

Julann Smyth

Researcher
Lucy Spink

Lucy Spink

Production Designer
Simon Stanley

Simon Stanley

Editor
Craig Stobart

Craig Stobart

Editor
Anna Sullivan

Anna Sullivan

Production Staff
Jane Swithenbank

Jane Swithenbank

Production Assistant
Estelle Tan

Estelle Tan

Team Assistant
Paul Taylor

Paul Taylor

Sound Supervisor
Andy Taylor

Andy Taylor

Editor
Paul Thompson

Paul Thompson

Camera Operator
David Tibballs

David Tibballs

Executive Producer
Lynn Tidsey

Lynn Tidsey

Graphics
Beverley Toby

Beverley Toby

Makeup Artist
Charlotte Topliss

Charlotte Topliss

Production Staff
Nuria Valado-Gamallo

Nuria Valado-Gamallo

Production Staff
Karelle Walker

Karelle Walker

Camera Operator
Laura Wall

Laura Wall

Researcher
Annabelle Waller

Annabelle Waller

Producer
Sean Walsh

Sean Walsh

Camera Operator
Adrian Walsh

Adrian Walsh

Floor Manager
Ben Walton

Ben Walton

Researcher
Sue Wardrop

Sue Wardrop

Researcher
Cordon Waters

Cordon Waters

Electrician
John Watt

John Watt

Composer
Mike Westergaard

Mike Westergaard

Music Arranger
Tom Whitecross

Tom Whitecross

Researcher
Tom Whitecross

Tom Whitecross

Production Staff
Grahame Wickings

Grahame Wickings

Director of Photography
Greg Williams

Greg Williams

Floor Manager
Laurence Williams

Laurence Williams

Production Designer
Ian Wilson

Ian Wilson

Editor
Carl Wilson

Carl Wilson

Jimmy Jib Operator
Stuart Windle

Stuart Windle

Sound
Dan Yeomans

Dan Yeomans

Online Editor