Secret Talents Of The Stars - Reality/Doc (TV)

Filters
Sort by:
Kenneth A Patterson

Kenneth A Patterson

Camera Operator
Greg Acosta

Greg Acosta

Camera Operator
Lawrence Alexander Iii

Lawrence Alexander Iii

Production Assistant
Ivy Alexenburg

Ivy Alexenburg

Talent Producer
Damon Andres

Damon Andres

Sound Assistant
John Arenas

John Arenas

PL
Derek Atherton

Derek Atherton

Producer
Devon Atwood

Devon Atwood

Camera Operator
Pinky Babajian

Pinky Babajian

Hair Stylist
Bob Barnhart

Bob Barnhart

Lighting Designer
Paul Bell

Paul Bell

Gaffer
Suzanne Bender

Suzanne Bender

Talent Producer
Michael Berkowitz

Michael Berkowitz

Editor
Steve Bires

Steve Bires

EVS Operator
Tom Bramlette

Tom Bramlette

Staging Supervisor
Christine Burtman

Christine Burtman

Deko Operator
Deborah Byrd

Deborah Byrd

Talent Coordinator
Matt C Firestone

Matt C Firestone

Lighting Designer
Gregory Carroll

Gregory Carroll

Studio Producer
Pedro Casais

Pedro Casais

Lead Editor
Patty Chagas

Patty Chagas

Production Manager
Dawn-Marie Charles

Dawn-Marie Charles

Travel Coordinator
Mark Chiancone

Mark Chiancone

Sound Mixer
Leigh Clemmer

Leigh Clemmer

Lighting Board Operator
Allen Cody

Allen Cody

Co-Producer
Larry Cogan

Larry Cogan

Accountant
Larry Cogan

Larry Cogan

Accountant
Aisha Corpas Wynn

Aisha Corpas Wynn

Segment Producer
David Crivelli

David Crivelli

Technical Lead
Martin Cruz

Martin Cruz

Sound Assistant
Rob Davidson

Rob Davidson

Production Associate/APOC
Doug DeAngelis

Doug DeAngelis

Music Supervisor
Lou DiMaggio

Lou DiMaggio

Writer
Kristin Dockery

Kristin Dockery

Production Manager
David Eckert

David Eckert

Assistant Art Director
Jeff Fecteau

Jeff Fecteau

Sound Assistant
Barbara Fonte-Kunkel

Barbara Fonte-Kunkel

Makeup Artist
Regan Forer

Regan Forer

Production Manager
Paul Forrest

Paul Forrest

Stage Manager
Paula Frank

Paula Frank

Production Supervisor
Dan Funk

Dan Funk

Co-Executive Producer
Joleen Garnett

Joleen Garnett

Wardrobe Assist
Tim Gaydos

Tim Gaydos

Coordinating Producer
Tyrone George

Tyrone George

Talent Producer
Hank Geving

Hank Geving

Camera Operator
Gregory Gillbergh

Gregory Gillbergh

Studio Producer
Larry Gogan

Larry Gogan

Production Accountant
Dominique Graham

Dominique Graham

Makeup Artist
Molly Gray

Molly Gray

Backtimer
Gregory Harvey

Gregory Harvey

Producer
Greg Harvey

Greg Harvey

Studio Producer
Laurie Howarter

Laurie Howarter

Supervising Producer
Sean Humphries

Sean Humphries

Post Production Coordinator
Garrett Hurt

Garrett Hurt

Camera Operator
Mariam Jobrani

Mariam Jobrani

Senior Story Producer
AJ Johnson

AJ Johnson

Stage Manager
Guy Jones

Guy Jones

Video Control
Jonathan Karsh

Jonathan Karsh

Supervising Producer
Scott Kaye

Scott Kaye

Camera Operator
Kosta Kristic

Kosta Kristic

Camera Operator
Tracey L Smith

Tracey L Smith

Stage Manager
Erin Labrecque

Erin Labrecque

Segment Producer
Warren Lam

Warren Lam

Assistant Editor
Bob LaMasney

Bob LaMasney

Sweetener
Pamela Lane

Pamela Lane

Producer
Marcie Longoria

Marcie Longoria

Executive Assistant
Deedee Marcelli

Deedee Marcelli

Makeup Artist
J Mark King

J Mark King

Sound Mixer
Chris Marsall

Chris Marsall

Deko Operator
Steve Martyniuk

Steve Martyniuk

Camera Operator
Sean McGinty

Sean McGinty

Editor
Ed McKarge

Ed McKarge

Sound Assistant
Billy McKarge

Billy McKarge

Sound Assistant
Tina Miller

Tina Miller

Art Director
Jesse Miller

Jesse Miller

Associate Director
Robyn Nash

Robyn Nash

Executive Producer
Joe Neary

Joe Neary

Line Producer
Andy O'Reilly

Andy O'Reilly

Lighting Programmer
David Oberg

David Oberg

Post Production Supervisor
Bruce Oldham

Bruce Oldham

Camera Operator
J P Elmore

J P Elmore

Sound Assistant
Debbie Palacio

Debbie Palacio

Associate Director
Carla Patterson

Carla Patterson

Talent Producer
Dan Perry

Dan Perry

Consulting Producer
Larry Reed

Larry Reed

Sound Mixer
Ramjasha Rhodes

Ramjasha Rhodes

Production Coordinator
Vanessa Rose Ioppolo

Vanessa Rose Ioppolo

Script Supervisor
Carly Rosenberg

Carly Rosenberg

Story Producer
Tommy Rowe

Tommy Rowe

Camera Operator
Erin Ryder

Erin Ryder

Story Producer
Lisa Sichi PGA ATAS

Lisa Sichi PGA ATAS

Segment Producer
Murray Siegel

Murray Siegel

Stage Manager
Karen Simon

Karen Simon

Makeup Artist
Jennifer Sleeper

Jennifer Sleeper

Story Producer
Gamila Smith

Gamila Smith

Wardrobe
Bruce Solberg

Bruce Solberg

Tape Operator
Joe Stewart

Joe Stewart

Production Designer
John Stewart

John Stewart

Stage Manager
Ric Teller

Ric Teller

Sound Assistant
Phil Valdivia

Phil Valdivia

Sound Assistant
Kristine Van Winkle

Kristine Van Winkle

Makeup Artist
Nani Velez

Nani Velez

Makeup Artist
Dave Velte

Dave Velte

Monitor Mixer
Barry Warwick

Barry Warwick

Monitor Mixer
Don Weiner

Don Weiner

Executive Producer
Doug Weiner

Doug Weiner

Editor
Erin Wilhelm Krauss

Erin Wilhelm Krauss

Assistant Accountant
Jim Williams

Jim Williams

Best Boy
Risa Williamson

Risa Williamson

Production Assistant
Keith Winikoff

Keith Winikoff

Technical Director
Sarah Zeitlin

Sarah Zeitlin

Assistant Editor